Saça Kına Yakmak ve Saça Nasıl Kına Yakılır


Genellikle saça kına yakmak kadınların tercihidir, bazı durumlarda ise erkeklerde saça kına yakabiliyorlar. Bide saça kına yakmak için hiç bir zorluk yoktur ve malzemeside sadece kına olmaktadır. Bütün saçlarının içerisine kınayı sürüp, sabaha dek bekleyip, sabah yıkanır, bu pratik olmaktadır. Saça yakmak dinimizdece haram olmadığından dolayı kadınlar saçlarına yakıyorlar yaş sınırlaması olamamaktadır. Kınalı saçlar her yönden size iyi gelecektir örn; bütçe ve zorluk yönü ile daha çok kolaylık sağlar sizlere şimdi sizde kendi saçınıza kına yamkayı planlıyorsanız aşşağıdakileri okumaya devam edin.

Saça kına yakmak doğal olduğu için bide saçınızın görünümünü ve parlaklığını kaybetmeden çok kolay dokunuşlar ile yapılan saç modelleri olmaktadır. Öncelikle kına yakılabilmesi için saçınızın yoğunluğu ile doğru orantılı olarak yoğurulmuş yada sizin yoğuracağınız bir kına lazımdır. Sonrada kına yumuşak bir kıvamda saçınızın etrafında, telinde kınalanmamış yer kalacak şekilde kınalanacaktır. En son olarakta kınalanan saçın üzerine yazma,poşet vb geçirilerek yaklaşık olarak on saat kadar bekletilir ve saça yakma gerçekleşmiş olur. Gördüğünüz gibi saça yakmak çok zor bir iş olmadığı gibi çokta pratik ve kolay yapılabilmektedir.

Sizlerde saçınıza yapacak olursanız yukarıda ki kına yamkma işlemlerini atlamadan uygulayarak yakmış olacaksınızdır. Zaten bizler aşşağıda sizlere güzel kınalı saç modelleri paylaşacağız sizlerde yararlanabilirsiniz. Kınalanmış saç çoğu yönü ile kızıl saça benzemektedir.

Size bir saça yakmış olan erkek askerimiz olan kınalı hasanıda verebiliriz. Kınalı hasanın annesi saçınayaktığından dolayı komutanı hasana sorar hasan saçına neden kına yaktırn der hasan da; komutanım bende bilmiyorum annem yaktı der size kısaca bir örnek vermiş olduk sizlerde bunları göz ardı etmeden uygulayınız.

Kadınlar saçlarına yakarak kendilerini güzel göstermeyi hedeflemiş olabilirler ama çoğu kadınlar ise saçlarına yakarak güzelliği değil saçlarının beyzlığını saklamak için yakmış olurlar. Aklınızda sürekli yakılırmı diye bir soru var ise; sürekli yakılabilir cevabını sizlere veriyoruz. Şimdi sizi kadın ve erkek kınalı saçları ile yalnız bırakıyoruz. Umarız sizlere saça yapmak hakkında tüm bilgileri vermişizdir.

Kınalı saç modelleri

Yukarıda ki resimleri eğer dikkatli izlediyseniz kına yakan çok bayan ve erkek bulunmaktadır. Yaşlı genç sınırlaması olmadığı için yukarıda ileri yaştaki saç modelleri görme şansınız vardır.

Saça Kına Yakmak ve Saça Nasıl Kına Yakılır

Comments are closed.